انتقاد رئیس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال از تصمیم وزارت ورزش

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از رادیو بازی  ، جمشید نورشرق داخل خصوص استفاده از بازیکنان اجنبی در لیگ برتر فوتبال ایران  اظهار داشت: این موضوع جدیدی نیست و بارها و بارها بوسیله این آفت اشاره شده است که ورود این بازیکنان و مربیان اجنبی  چه مصیبت مالی برای فوتبال کشور بوسیله وجود آورده، موضوع اصلی بی تدبیری مدیریتی است.

وی افزود: وقتی وزارت ورزش و جوانان به عنوان رئیس کنفرانس ورود می کند و تصمیم مدیریتی می گیرد یعنی آن مدیرانی که انتخاب کرده اند تصمیمات درستی نگرفته اند. فرض پیاده شدن این است که من مدیران باتدبیری را برگزینی کرده ام و بوسیله آنها اختیارات داده ام و خودشان با درون رویت شهود توان مالی و مسائل کمیسیون این تصمیمات را می گیرند و اینکه غلام به جای مدیری غرض بگیرم، در عرف باشگاه داری تصمیم قشنگی محو و ما الان به تمجید این تصمیم صحبت می کنیم چون مدیران تا کنون تصمیمات درستی را اتخاذ نکردند.چقدر ما این جمله را به صورت تکراری شنیده ایم که قرضه برای مدیران سابق است.

وی افزود: مدیری که انتخاب می شود باید مقابل یک ضوابطی باشد، مدیر حق ندارد بگوید مشکلات گذشته به غلام ارتباطی ندارد. تو تک حلقه های دولتی وزارت نفت یک تصمیمی برای باشگاه هایش می گیرد، وزارت ورزش یک تصمیم و همین آفت درون مدخل مخصوص مان هم وجود دارد و در آنجا نفقه و نفوذ کردن حرف اول را می زند. چطور می شود یک بازیکنی بی کیفیتی یک قراردادی که در هیچگاه جای جهان با او بسته نمی شود داخل بسرنوشت شوم دچار کردن مخصوص مان قرارداد می بندند و بعد از آن شکایت می کنند.

نورشرق در خصوص اقدامات فدراسیون در مقابله با ادخال دلالان عنوان کرد: سال گذشته فدراسیون اسب سواری یک کارگروهی را تشکیل داد به عنوان کارگروه جذب بازیکن خواه مربی خارجی در این کارگروه تصمیمات وافر منت گرفته شد اولاً بازیکنانی که می خواهند بازیکن یا مربی خارجی جذب کنند رزومه فنی آن را عرضه کند و راستی آزمایی شود، درثانی بدهی نداشته باشد، ثالثا مدارک و مستنداتی عرضه دهند که توان مالی قراردادشان را اجرا کنند. اگر این اتفاق ها قیافه نمی داد نمی توانستند بازیکن اجنبی جذب کنند اما شاق تو اینجا است که ساختار حقوقی داخل باشگاه های ما در یک حدی به فدراسیون هندبال دستور دخالت می دهد. فدراسیون می تواند بوسیله آنها توصیه و خواه رویت مشورتی بدهد و خیلی نمی تواند امکان باید و نباید را برای آنها اعمال کند. اصل موضوع به مدیریت باشگاه مرتبط می شود که اول یخه شان را ببینند و دوم تصمیمات بدشان را بر ساکت شروانی  هواداران شان ببینند. مدیران خصوصی و دولتی ما باید آرامش مسئله هواداران گیرایی را نسبت به تصمیمات بدی که می گیرند، داخل نظر داشته باشند. ممنوعیت جذب ورزشکار و مربی اجنبی در استقلال و پرسپولیس