زندگی با یک فولکس واگن | نکاتی که باید درباره ون کافه ها بدانید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هفت صبح، احتمالاً تا به حال ون کافه های سیار نظرتان را در گوشه خیابان دعوت کرده باشند. ون فولکس، مینی ون سوبارو، تویوتاهایس یا حتی وانت پراید هر کدام می توانند تبدیل به یک کافه سیار شوند، آن هم با کمترین هزینه؛ به طوری که شاید  یک ون با بی مو برگ آشپزخانه را بتوانید با بودجه ای در حد ۵۰ میلیون تومان بخرید.

ون های قدیمی که زمان حال تبدیل به همگان های سیار شده اند، یکی از گزینه ها برای راه اندازی کسب وکار هستند. احتمالاً گوشه و کنار خیابان های شلوغ آنها را دیده باشید. ون فولکس ها از همه بیشتر به چشم می خورند. دریچه را کرکره ای کرده اند و داخلش غذا و نوشیدنی سرویس می کنند. حتی بعضاً سراغ ساندویچ ها هم می قضیه.

جلویشان مملو است از صندلی ها و میزهای پلاستیکی برای آنهایی که از هوای آزاد لذت می برند و دلشان می خواهد نوشیدنی خواه میان بار خود را در هوای پاییزی میل کنند. چنانچه تا به حال ون همگان ها به چشمتان نخورده است، کافی است سری به خیابان سی مقصد تهران بزنید که حالا تبدیل به گذر فرهنگی شده و لبریز است از جمیع هایی درون این سبک.

فراگیر شدن این کافه های سیار، جرقه ای درون ذهن مفرط ها برملا کرده تا سراغ فولکس واگن های قدیمی بروند و کار و کاسبی جدیدی را شروع کنند. نگاهی به قیمت این ماشین ها که حالا به منبع درآمدزایی دگرگونی شده اند، نشان می دهد که ابتیاع آنها نفقه چندانی ندارد. خرجشان در برابر راه اندازی یک جمیع خواه رستوران تقریباً هیچ است؛ بوسیله طوری که با حدود ۷۰ میلیون تومان می قابلیت سراغ ابتیاع این ارابه های پول زا رفت، آن اندوه با برگ تمام. اگر بخواهید می توانید خودتان ون کافه اختصاصی خودتان را راه اندازی کنید. ون فولکس، تویوتاهایس یا تا اینکه وانت پراید جان می دهند برای راه اندازی یک کافه سیار. درون حال مجهز فولکس های قدیمی را می توان با بانوا در حدود ۳۰ میلیون تومان پیدا کرد.

از عکس های آگهی های فروش این فولکس ها پیداست که بسیار لازم نیست برای ظاهرش هزینه کنید. صرفاً کافی است سراغ برگ آشپزخانه بخاطر راه اندازی جمیع سیار بروید. اگر با این موارد آشنایی ندارید، می توانید دنبال آگهی هایی بگردید که درون آن، ون کافه ها با برگ طولانی برای فروش گذاشته شده اند. البته تعداد آنها خیلی بسیار نیست که علامت می دهد کمتر کسی از راه اندازی این کسب وکار پشیمان شده است.

نکاتی که باید درباره ون کافه ها بدانید

چنانچه شما حزن برای سیاق اندازی ون جمیع وسوسه شده اید، بهتر است بوسیله مشکلات اسلوب اندازی آن هم توجه کنید. طرز اندازی این کافه های سیار هم قانونی است، هم غیرقانونی! بعضاً گفته می شود برای راه اندازی کافه سیار باید مجوز وزارت بهداشت داشته باشید، از شهرداری مجوز بگیرید و محل کارتان را مشخص کنید. درون حالی که کافه سیار همان طور که از اسمش پیداست، محل مشخصی ندارد. این موضوع باعث شده که رویه اندازی همگان سیار مشکلات مخصوص خودش را داشته باشد. امکان پذیر است همین نعوظ که مشغول سرو غذا و آماده کردن موعظه های مشتریان هستید، با مأموران شهرداری روبه رو شوید که از شما می خواهند هر چه زودتر میز و صندلی را جمع کرده و از این کوچه بروید.

حتی چنانچه از پس همه این مجوزها بربیایید، باز حزن نمی توانید با خیال راحت به کارتان مبتلا شوید. چالش محل کار، به همین جا ختم نمی شود. شما نمی توانید باعث بهم خورده شدن خیابان شوید، تو غیر این قیافه با مأموران راهنمایی و رانندگی روبه رو خواهید شد. شما نمی توانید در خیابان کوچک هایی که جمیع کاباره زیاد است، مبتلا به حکم شوید، چرا که انصاف همکارانتان که پول اجاره می دهند درمی آید.

پایدار مثل محصول بیع های محل که اصلاً تحت مرحله فعالیت وانت های میوه فروشی نمی روند. شاید خاطر کنید گذرها بهترین محل بخاطر فعالیت باشد. گذرهایی مثل سی تیر که داخل این حوزه حسابی نامی هستند، ولی باید توجه داشته باشید که داخل گذرهای معروف جایی بخاطر بدیع واردها نیست و برای اسمی شدن باید مشقت یدکی بکشید.

اگر همچنان امیدتان را حفظ کرده اید، احتمالاً تو این راه فیروز خواهید بود. بخاطر این کار بهتر است اول کوچه خصوصی خودتان را پیدا کنید. خیابان کوچک ای که غصه به لحاظ شلوغی از تعداد خریدار ارتفاع مطمئن باشید، غصه رقبایتان کمتر باشند. بعد سراغ چک و چانه زدن با شهرداری بروید.

وقتی محل کارتان مشخص شد، نوبت به مجوزها می رسد که حقیقی ترین آن پروانه بهداشت است. برای روش اندازی همگان سیار بوسیله تبلیغات قوی احتیاج دارید. سایت و صفحه های مجازی تان باید حسابی فعال باشند. اگر می خواهید ون موتور را خودتان تجهیز کنید، دردسرهایتان برای معامله اسباب آشپزخانه بیشتر خواهد بود، اما در مبادله خیالتان راحت تر است.

درون پایان باید توجه داشته باشید که این کار تا حدودی فصلی به شمار می آید. زمستان ها تحت برف کسی نوشیدنی خنک نمی خورد و تابستان ها پایین تر آفتاب، حین نوشیدن چای و قهوه محو. در مبادله پاییز و بهار که فضا متعادل است، حسابی کارتان مسکوک خواهد بود.

اگر کارتان بگیرد، احتمالاً بتوانید در ماه رقمی حدود ۳۰ میلیون تومان فروش داشته باشید، اما توجه داشته باشید که مدخل قابل توجهی از این سکه را باید برای سودا مواد اولیه یومیه هزینه کنید.